OBJAVTE PERFEKTNÚ PRÁČKU

NÁJDITE SI PRÁČKU, KTORÁ VÁS NESKLAME

Vyberáte si novú práčku? Zvážte, koľko priestoru máte k dispozícii, ako často a aký objem bielizne periete aj z akých materiálov sú najčastejšie vaše odevy. Výber bude jednoduchší.

PRIESTOR A UMIESTNENIE

Skôr ako si vyberiete svoju ideálnu práčku, budete musieť zobrať do ruky meter. Či už preferujete voľne stojaci spotrebič, alebo zabudovateľný model, musíte vedieť, koľko priestoru máte k dispozícii. Ak je to 48 až 60 centimetrov, môžete si zaobstarať práčku s predným plnením. Pri šírke medzi 34 a 48 centimetrami vám poslúži úzka práčka s predným plnením. Ak vám zostalo už len 40 až 45 centimetrov, bude pre vás najschodnejším riešením práčka s vrchným plnením. #JednoduchýTip: Ak doma nemáte priestor nazvyš, porozmýšľajte nad práčkou so sušičkou 2 v 1.

KAPACITA

Koľkokrát týždenne periete? Ak do práčky nedávate pravidelne objemné kusy bielizne, ako sú bundy a prikrývky, a neperiete viac ako štyrikrát týždenne, úplne vám postačí práčka s kapacitou 5 až 6 kilogramov bielizne. Ak periete viac ako štyrikrát týždenne, hľadajte práčku s kapacitou 7 kilogramov bielizne. Jednoducho vyperiete všetko, čo potrebujete, a z času na čas môžete spotrebič použiť aj na pranie veľkých kusov bielizne. Ak periete v podstate každý deň, vyberte si práčku s veľkým objemom bubna, to znamená minimálne na 8 až 10 kilogramov bielizne.

DRUHY TKANÍN

Akú bielizeň najčastejšie periete? Pokiaľ uprednostňujete predovšetkým bavlnené oblečenie, nemusí byť pre vás prioritou práčka so šetrnými programami. Starostlivosť o jemnú bielizeň vám poskytne model s programom „ručného prania“. Ten zabezpečí extra šetrné pranie jemného oblečenia a štýlových hodvábnych odevov. Špeciálny program na vlnu uchová vlnené kúsky krásne nadýchané a hebké. Navyše premení vašu práčku na miesto, kde sa bielizeň nikdy nezrazí a nestratí svoj tvar.

ČAS

Kedy obvykle periete bielizeň? Vďaka funkcii posunutého štartu môžete prať v čase, ktorý vám najlepšie vyhovuje: cez deň, neskoro v noci alebo skoro ráno, keď sú sadzby za elektrickú energiu nižšie. Čas skončenia programu môžete nastaviť napríklad na moment, kedy sa vraciate z práce.

SUŠENIE

Čím rýchlejšie sa vaša bielizeň počas pracieho cyklu otáča, tým viac vlhkosti sa odstredí. A menej zvyškovej vlhkosti znamená rýchlejšie sušenie. V záujme rýchleho sušenia si preto vyberte práčku s vysokou rýchlosťou odstreďovania. #JednoduchýTip: Pre jemné tkaniny sú vhodnejšie nižšie rýchlosti odstreďovania.

UŽ VIETE, AKÉ FUNKCIE POTREBUJETE?

Práčku si vyberte podľa počtu členov vašej domácnosti a nárokov na starostlivosť o vaše odevy. Skúste ju doplniť vhodnou sušičkou, aby ste získali výkonnú dvojicu.

PRESKÚMAJTE PRÁČKY

PRAKTICKÁ. DÔMYSELNÁ. XXL

Do veľkého bubna práčky LINDO300 sa zmestí 10 kilogramov bielizne, teda približne 40 košieľ. Senzor veľkosti náplne pri každom praní automaticky určí správnu dĺžku programu aj spotrebu energie a vody. Šikovné a praktické.

OBJAVTE PRÁČKU LINDO300