Vypátrajte sušičku, ktorá nemá chybu

Pomôžeme vám nájsť dokonalú sušičku. JEDNODUCHO

Pri výbere sa zamerajte na to, ako často sušíte, aké materiály prevažujú vo vašom šatníku, a či sú vaše odevy náročné na žehlenie. Radi vám poradíme.

PRIESTOR A UMIESTNENIE

Či už si vyberiete voľne stojacu sušičku, alebo zabudovateľný spotrebič, nevyhnete sa meraniu. Koľko miesta máte k dispozícii? Ak nameriate priestor široký 60 centimetrov, potom je správnou voľbou štandardná sušička. Do menších priestorov sa skvele hodí kompaktná sušička, ktorú môžete za účelom maximalizácie priestoru dokonca zavesiť na stenu. Ak máte práčku štandardných rozmerov, môžete štandardnú sušičku umiestniť na ňu. #JednoduchýTip: Ak u vás nemáte priestor nazvyš, porozmýšľajte nad práčkou so sušičkou 2 v 1. Máte pre svoju sušičku pripravené odvádzanie vzduchu? Ak áno, môžete si vybrať medzi ventilačnou, kondenzačnou alebo sušičkou s tepelným čerpadlom. Ak nie, vyberte si kondenzačnú sušičku alebo sušičku s tepelným čerpadlom.

KAPACITA

Ako často budete sušičku používať? Ak sušíte iba niekoľko malých náplní bielizne týždenne, postačí vám sušička s kapacitou 4 až 6 kilogramov. Pokiaľ sušíte štyrikrát až šesťkrát týždenne, vyberajte si spomedzi modelov s objemom 7 kilogramov, ktoré zvládnu pravidelné sušenie a z času na čas si poradia aj so sušením väčších kusov bielizne. Ak každý deň sušíte veľké množstvo bielizne vrátane väčších kusov, najjednoduchšie riešenie pre vás predstavuje sušička s kapacitou 9 kilogramov. #JednoduchýTip: Snažte sa sušičku nepreplňovať – ak bude mať oblečenie trochu priestoru, vysuší sa rýchlejšie.

DRUHY TKANÍN

Akú bielizeň najčastejšie sušíte? Sušička s programami pri nízkych teplotách vám pomôže bezpečne vysušiť vašu obľúbenú jemnú bielizeň. Sušička s tepelným čerpadlom, ktoré pracuje pri nízkych teplotách, zabezpečí, že nebudete musieť čakať, kým sa vaše vlnené odevy usušia prirodzeným spôsobom. Sušička s tepelným čerpadlom je ideálna aj na starostlivosť o bavlnené odevy, lebo v priebehu programu zachováva bezpečnú nízku teplotu

Žehlenie

Žehlenie vám veľmi nevonia? Môžete si ho uľahčiť, ak bielizeň necháte čiastočne vlhkú, a preto hľadajte sušičku s nastavením zvyškovej vlhkosti. Môžete si tiež zaobstarať sušičku s časovým ovládaním a nastaviť ju tak, aby bola bielizeň na konci programu mierne vlhká, prípadne úplne suchá v prípade, že je netreba žehliť. #JEDNODUCHYTIP: Modely s časovým ovládaním predstavujú väčšie riziko presušenia bielizne, pretože čas potrebný na usušenie rôznych náplní bielizne sa môže líšiť. Bezpečnejšou voľbou sú sušičky s reguláciou vlhkosti.

ÚČINNOSŤ

Chcete ušetriť energiu? Sušičky sú z hľadiska energetickej úspornosti hodnotené triedou A až C, pričom trieda A je najúspornejšia a z ekologického hľadiska najšetrnejšia. Sušičky s tepelným čerpadlom spadajú do triedy A. Čím je sušička efektívnejšia, tým viac peňazí a energie jej používaním ušetríte, čo môže v priebehu rokov znamenať výrazné úspory.

PRIPRAVILI SME VÁS NA VÝBER SUŠIČKY?

Či už hľadáte malú, priestrannú, rýchlootáčkovú, kondenzačnú sušičku alebo takú, ktorá vám uľahčí žehlenie, ste na správnom mieste. Vyberte si tú svoju už teraz.

POZRIEŤ SI SUŠIČKY