Vyberte si perfektný varný panel

Čo by ste mali zvážiť pred kúpou varného panela?

Je pre vás dôležité jednoduché čistenie varného panela? Preferujete predovšetkým rýchly ohrev? Parametrov, na ktorých záleží, je neúrekom. Preto vám s výberom radi pomôžeme.

Priestor

Pokiaľ máte malú kuchyňu a privítate každý ušetrený centimeter, môžete si vybrať panel so šírkou 30 centimetrov s dvoma varnými zónami, ktorý môžete ľahko pripojiť k ďalšiemu varnému panelu, ak je to potrebné. Najobvyklejší rozmer varných panelov je 60 centimetrov, a to z dobrého dôvodu. Vďaka štyrom varným zónam sa štandardné modely hodia do väčšiny domácností a ponúkajú dostatok možností na prípravu pokrmov. Väčšie varné panely so šírkou75, 80 alebo 90 cm ponúkajú až šesť varných zón, ktoré určite využijete, ak pravidelne pripravujete menšie hostiny. Na zabudovanie varného panela by vaša kuchynská pracovná doska by mať hrúbku 25 až 30 cm.

TYP

Indukčné varné panely sa najrýchlejšie zohrievajú, bleskovo reagujú na zmeny nastavenia teploty a rovnako rýchlo sa aj ochladzujú. Zohrieva sa iba dno hrncov a panvíc, zatiaľ čo zvyšný povrch varného panela zostáva chladný. Pri plynových varných paneloch viete rýchlosť a intenzitu zohrievania regulovať podľa veľkosti modrého plameňa. Sklokeramické varné panely majú nad zdrojom tepla hladký sklenený povrch, ktorý uľahčuje čistenie. Elektrické varné panely s varnými platničkami zohrievajú iba tú časť nádob, ktorá je v kontakte s platničkou, preto si vyžadujú používanie nádob s rovným, plochým dnom.

Varenie

Chrumkavá zelenina alebo rýchlo uvarené cestoviny? Jednoducho. Zamerajte sa na indukčné varné panely s funkciou zvýšenia výkonu. Niektoré plynové varné panely sú vybavené jedinečnou varnou zónou wok na prípravu chrumkavej zeleniny. Rozpustená čokoláda alebo dezerty pripravené jemným teplom? Bez obáv. Indukčný varný panel vám poskytne presnú a citlivú reguláciu teploty potrebnú na rýchle a účinné rozpúšťanie aj naparovanie. Zapekané a dusené pokrmy? Žiaden problém. Niektoré elektrické sklokeramické varné panely majú rozšíriteľné zóny vhodné aj pre tie najrobustnejšie varné nádoby. Indukčné varné panely sú navyše vybavené praktickou funkciou spájania viacerých varných zón.

ČISTENIE

Prednosťou indukčného varného panela je fakt, že sa zahrieva len dno hrncov a panvíc, takže sa na varnom paneli nič nepripáli. Sklenený povrch sa navyše rýchlo ochladí a dá sa šikovne vyčistiť, stačí ho utrieť. Plochý sklokeramický povrch sa čistí ľahšie ako antikorová plocha. Varné panely bez rámu majú menej škár a hrán, ktoré je potrebné čistiť, a preto sa špina nemá kde usadiť. Ploché sklokeramické elektrické varné panely sa čistia ľahšie ako panely s platničkami. Navyše upútajú štýlovým minimalistickým dizajnom. Vyberte si podľa vašich preferencií.

BEZPEČNOSŤ

Pri indukčnom varení sa zohrieva iba miesto kontaktu s varnými nádobami, zatiaľ čo zvyšok povrchu zostáva chladný. Hoci plameň plynových varných panelov uvidíte ľahko, unikajúci plyn okamžite nezaznamenáte. Funkcia automatického vypnutia zabezpečuje, že pri zhasnutí plameňa sa prívod plynu uzavrie. Elektrické varné panely a zvedavé detské pršteky? Bez obáv. Vďaka bezpečnostnej poistke a ovládačom, ktoré sú umiestnené mimo dosahu malých zvedavcov, si nemusíte robiť zbytočné starosti. Niektoré modely sú vybavené ukazovateľom zvyškového tepla, aby každý videl, kedy sa môže varného panela bez obáv dotknúť. Iné modely sa automaticky vypnú, ak ich necháte zapnuté podozrivo dlho.

Už je to jasnejšie? Tak si vyberte varný panel na mieru do vašej domácnosti

V našej ponuke štýlových plynových, elektrických aj indukčných varných panelov určite nájdete ten pravý.

POZRITE SI VARNÉ PANELY

INDUKČNÉ VARNÉ PANELY SÚ RÝCHLEJŠIE

Indukčné varné panely využívajú na ohrev varných nádob magnetickú energiu, takže nádoby sa zohrejú intenzívnejšie a rýchlejšie. Ale zatiaľ čo bude pokrm bublať a syčať, povrch varného panela zostane na dotyk chladný. Je preto mimoriadne bezpečný a zároveň vysoko výkonný. Objavte teraz náš rad indukčných varných panelov Zanussi.

Pozrite si indukčné varné panely