Nájdite dokonalú chladničku s mrazničkou

Majte čerstvé a chutné suroviny na dosah

Bez chladničky s mrazničkou by ste sa v kuchyni obišli len ťažko. Vybrať si tú správnu však môže byť tvrdý oriešok, preto prinášame sprievodcu pri nákupe, ktorý vás bude inšpirovať.

POTRAVINY

Aké druhy potravín chcete skladovať? Pre čerstvé potraviny hľadajte chladničky s väčšími oddeleniami, hlbokými zásuvkami na zeleninu a šalát a chladničky s rovnomernou cirkuláciou vzduchu v záujme zachovania čerstvosti potravín. Model s extra sviežou zónou zase uchová mäso a ryby čerstvé dlhší čas. Model s dlhými policami po celej šírke dvierok s priehradkou na fľaše zase pojme všetky vaše fľaše. Žiaden problém. Ak nechcete strácať čas odmrazovaním mrazničky, vyberte si nízkonámrazové alebo beznámrazové modely. #JednoduchýTip: Vďaka nastaviteľným policiam môžete využiť priestor chladničky na maximum a pohodlne uskladniť všetky typy potravín.

Priestor

Aký typ chladničky sa hodí do vašej kuchyne? Zabudovateľná chladnička integrovaná v kuchynskej skrinke, aby nenarušila štýl vašej kuchyne, je v ponuke ako vysoký spotrebič alebo model pod/nad pracovnou doskou. V prvom rade si treba dobre zmerať priestor. Budete potrebovať aspoň 38 mm vzadu na vetranie a ventilačný výrez v podstavci s plochou najmenej 200 cm2. Voľne stojaci spotrebič treba umiestniť do priestoru. Nezapomeňte prostor dobře změřit, aby šly snadno otvírat dveře spotřebiče. #JednoduchýTip: Ak chcete šetriť elektrickú energiu, umiestnite chladničku mimo priameho slnečného svetla a v dostatočnej vzdialenosti od radiátorov alebo rúry.

KAPACITA

Objem chladničky s mrazničkou sa meria v litroch. To však neznamená, že ju musíte naplniť vínom a pivom (teda ak sami nechcete). Objem od 100 do 150 litrov by mal vyhovovať jednočlennej alebo dvojčlennej domácnosti. Pre stredne veľké rodiny je vhodný objem 150 až 250 litrov. Objem 250 a viac litrov sa hodí pre početnú domácnosť. Ak pravidelne nakupujete v supermarkete, pravdepodobne vám postačí menší priestor na chladenie potravín. Pri pravidelných a častých návštevách obchodov s potravinami si teda vyberte radšej menší model. #JednoduchýTip: Chladničku neprepĺňajte, pretože chladný vzduch potrebuje na cirkuláciu určitý priestor.

Energia

Všetky chladničky s mrazničkou vyrobené po roku 2014 musia z dôvodu prísnejších noriem spadať minimálne do energetickej triedy A+. K dispozícii sú aj chladničky s mrazničkou s hodnotením A++, ktoré sú o 21 % efektívnejšie, takže vám znížia účty za energiu.

PRIPRAVILI SME VÁS NA VÝBER CHLADNIČKY S MRAZNIČKOU?

Pozrite si náš rad chladničiek s mrazničkou a vyberte si tú, ktorá je pre vás tá pravá. Jednoducho!

Pozrite si chladničky s mrazničkou