Nájdite si dokonalý odsávač pár

VYBERÁTE SI TEN SPRÁVNY ODSÁVAČ? JEDNODUCHÉ.

Ktoré aspekty je potrebné zvážiť pri výbere vhodného odsávača pár? Zamyslite sa, aký typ jedál najčastejšie varíte, a nezabúdajte tiež na veľkosť vašej kuchyne. S rozhodovaním vám pomôže náš praktický sprievodca pri nákupe.

POKRMY

Ak často vyprážate, grilujete alebo varíte pomocou pary, budete potrebovať výkonnejší odsávač pár. Intenzívnejšie odsávanie si vyžadujú aj aromatické a korenené jedlá alebo pokrmy z rýb. A to nielen kvôli pachom, ale aj preto, že na ťažko dostupných miestach v kuchyni sa môže usadzovať nepríjemná mastnota, ktorá môže zanechať stopy na maľovke vašich stien.

VÝKON

Ak často pripravujete výrazné aromatické jedlá alebo máte veľkú kuchyňu, budete potrebovať výkonnejší odsávač. Minimálny odsávací výkon zistíte nasledovne:
1. Zmerajte dĺžku, šírku a výšku vašej kuchyne.
2. Vynásobte: dĺžka x šírka x výška = objem miestnosti.
3. Vynásobte: objem x 12 = minimálny výkon odsávania
Jednoduché. Týmto spôsobom vypočítate minimálny odsávací výkon na 12 výmen vzduchu za hodinu. Odporúča sa 8 až 12 výmen.

CIRKULÁCIA VZDUCHU

Máte k dispozícii odťah vzduchu? Odsávače pár odstraňujú ťažký vzduch z vašej kuchyne prostredníctvom vzduchovodu a potrebujú prístup k vonkajšiemu odvetrávaniu. Čím bude vzdialenosť odsávača pár od vetracieho otvoru väčšia, tým výkonnejší motor budete potrebovať. Recirkulačné odsávače pár si však odvod vzduchu von nevyžadujú. Vzduch prechádza cez tukový filter a potom filter s uhlím a po vyčistení sa celkom svieži vracia späť do kuchyne. #JednoduchýTip: Odsávač zapnite už pred začatím prípravy jedla.

TYPY ODSÁVAČOV PÁR

Na trhu nájdete širokú škálu modelov. Nástenný odsávač pár – tieto vynikajúce odsávače pár sú k dispozícii v plochej alebo komínovej úprave a dodávajú sa v mnohých veľkostiach, aby úhľadne zapadli do vašej kuchyne. Ostrovný odsávač pár – dokonalý doplnok pre priestranné kuchyne s kuchynským ostrovčekom. Tieto komínové odsávače pár sú namiesto na stene zavesené na strope. Zabudované – tieto spotrebiče dokonale splynú s vašou štýlovou kuchyňou,  a keď práve nevaríte, zostávajú skryté. Zabudované pod skrinkou – ušetrite miesto a ukryte váš odsávač pár do skrinky nad vaším varným panelom. Nezabudnite, že podľa modelu, ktorý ste si vybrali, treba zachovať medzi varným panelom a odsávačom pár odstup 40 – 75 cm. Stavte na istotu a zmerajte si dostupný priestor, skôr než spotrebič kúpite!

HLUČNOSŤ

Ak chcete mať v kuchyni ticho, vyberte si odsávač pár s nižšou hlučnosťou (dB). Hlučnosť našich odsávačov sa pohybuje medzi 50 a 65 dB. Na porovnanie, bežná konverzácia v kuchyni dosahuje úroveň 62 dB a kanvica varí vodu pri 42 dB. Pri odsávačoch pár zohráva zásadnú úlohu aj vzduchovod. Ak uvažujete o nákupe tichšieho odsávača pár, pamätajte si, že hlučnosť ovplyvňujú aj záhyby, dĺžka, priemer a materiál vzduchovodov. Majte tiež na pamäti, že výkon odsávania je dôležitejší než hlučnosť. Tichý odsávač pár bez dostatočného výkonu je rovnako dobrý ako tichý vysávač, ktorý nevysáva prach.

ČISTENIE

Niektoré filtre je potrebné vymieňať, iné je možné umyť a znovu použiť. Tukové filtre zachytávajú mastnotu a treba ich čistiť alebo meniť po každých 15 – 100 hodinách odsávania, podľa konkrétneho typu. Pri recirkulačných odsávačoch pár filtre s aktívnym uhlím odstraňujú zo vzduchu pachy a mali by sa čistiť alebo meniť približne každé 4 mesiace. Opakovane použiteľné filtre, to znamená niektoré filtre s aktívnym uhlím, kovové mriežky a antikorové tukové filtre môžete umývať ručne alebo v umývačke riadu nastavenej na intenzívny program s teplotou 65 °C. Jednoducho. Tento postup opakujte každé 2 – 3 mesiace až päťkrát alebo šesťkrát. Vymeniteľné filtre – jednorazové filtre s uhlím a papierové filtre by ste mali meniť približne každé 4 mesiace.

STE PRIPRAVENÍ VYBRAŤ SI SVOJ ODSÁVAČ PÁR?

Preskúmajte náš rad odsávačov pár. Od tradičných komínových odsávačov pár po elegantné, štýlové modely s dômyselnými funkciami ako je samočistenie.

OBJAVTE ODSÁVAČE PÁR